Amelka - mały aniołek

Imię: Amelka
trafiła do nas: 4.10.2013 r
wiek: 1.5 roku
waga: ok 5 kg
stosunek do dzieci: boi się gwałtownych ruchów, więc preferowany dom ze starszymi dziećmi
stosunek do psów: obojętny, ale nie przepada za psim towarzystwem
stosunek do kotów: nieznany
Co było? Co się działo? Co sprawiło, że ta malutka sunia, tak bardzo się boi? Czy to tylko kwestia jej wielkości i trwogi przed wiele większym światem? Czy było coś jeszcze? Coś co sprawiło, że mały aniołek kuli się na widok smyczy, boi się podniesionego głosu, a jak widzi zbliżającą się rękę to chce zniknąć...zapaść się w sobie.
Już jest lepiej. Spokój i własny kąt w domu pomagają Amelce w przezwyciężeniu strachu. Teraz już tylko czasem widzimy, jak się wzdryga i podkurcza łapki. Amelka jest bardzo grzeczną sunią. W domu potrafi zachować czystość, sygnalizuje chęć wyjścia. Gdy tylko czuje się pewniej podchodzi i sama domaga się uwagi i pieszczot, bardzo je lubi.
W stosunku do psów zachowuje się neutralnie. Ich obecność jej nie przeszkadza, ale nie lubi się spoufalać, woli stać z boku, wręcz unika psiego towarzystwa.
Sunia nie potrafi chodzić na smyczy. Sznurek ją paraliżuje, szelki przyprawiają o szybsze bicie serca, ale kilka spokojnych spacerów powinno ją przekonać, że smycz to nic złego.

Sunia jest młoda, ma dopiero ok 1.5 roku, życie przed nią! To malizna ważąca 5 kg, która musiała już swoje w życiu przejść. Teraz ma szansę na nowe, lepsze życie – takie bez strachu u boku swej rodziny.
Jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana.
Kreator stron www - przetestuj!