Cosmo, kochany, piękny sierściuch

Imię: Cosmo
Trafił do nas: 31.10.2014 r.
wiek: 1.5 roku
wielkość: mały
stosunek do dzieci: dom bez dzieci
stosunek do psów: nie przepada za psim towarzystwem, lubi rządzić.
Cosmo to około półtoraroczny pies, który pomimo tułaczki nie zatracił radości z życia. Jest w typie Hawańczyka, niewielkiego wzrostu, a jego futerko zabawnie sterczy w każdą możliwą stronę!

Cosmo to psiak, który bardzo ceni sobie przestrzeń osobistą. Ma silny charakter, jest lekko zadziorny, co w połączeniu z jego anielskim wyglądem daje ciekawą całość.
Psów nie lubi, ich nadmierna obecność trochę go drażni. W niewielkim psim towarzystwie lubi rządzić, nie boi się większych od siebie. Szczekanie na psich współbraci zdaje się sprawiać mu przyjemność. Jednak nie ma co się mu dziwić. W przytulisku, gdzie jest około 30 psiaków, Cosmo pomimo własnego kąta czuje się przytłoczony ilością istot wokół. Niewykluczone, że w domu, gdzie będzie jedynym psem stanie się spokojniejszy, a psy spotykane na spacerach będzie po prostu omijać.

Na spacerach Cosmo jest dość grzeczny, chociaż na smyczy potrafi pociągnąć i niezbyt zwraca uwagę na opiekunów. Tyle rzeczy go ciekawi wokół! Nie w głowie mu ucieczki, jednak nie reaguje na przywoływania. Jest jednak dość mądry więc powinien nauczyć się wracania na zawołanie, z początku jednak będzie mógł być spuszczony jedynie na zamkniętym terenie.

W stosunku do człowieka Cosmo jest przyjaźnie nastawiony. Trzeba jednak pamiętać, że to charakterny psiak i trzeba mu pokazać, że życie w domu to nie wolnoamerykanka. Musi od samego początku pzonać zasady panujące w życiu nowej rodziny.
Przy odpowiednim stanowczym podejściu Cosmo stanie się dobrym kumplem, z którym nie w sposób będzie się nudzić Choć to mały indywidualista, z chęcią będzie towarzyszyć człowiekowi na spacerach i oddawać się swoim zajęciom, gdy człowiek będzie obok.
Adoptując Cosmo zyskuje się dobrego przyjaciela i stróża. Wystarczy jedynie dać mu szansę i uszanować jego indywidualność.
Cosmo najlepiej będzie się czuł jako jedynak. 

Jest zaszczepiony i odrobaczony.
Kreator stron www - przetestuj!