Dakota, życie to nie bajka

Imię: Dakota
trafiła do nas przeniesiona z nowin: 28.07.2014 r
wiek: 2 lata
wielkość: średnia
stosunek do dzieci:
stosunek do psów: pozytywny
stosunek do kotów:
Dakota to około dwuletnia, duża sunia w typie leonbergera. Nie wiemy, co się działo z nią zanim trafiła do schroniska, a następnie do nas. Możemy się jedynie domyślać, że jej życie nie było usłane płatkami róż - raczej jej cierniami. Dakota jest sunią żywiołową, lubiącą wodę (lubi brodzić i chlapać, nie pływała jeszcze), lubi się bawić.
W stosunku do swojego psiego kolegi jest uległa, ale nie wiadomo, jak się zachowa gdy poczuje się pewniej. Powinna się dogadać np. z psim rezydentem, ale potrzeba będzie na to czasu i cierpliwości. Sunia szuka kontaktu z człowiekiem, lubi pieszczoty, powinna szybko załapać zasady panujące w domu. Jest usłuchana i za niewielką zachętą (np. jedzenie) wraca na zawołanie.

Dakota ma jeden problem. W całym swym życiu nie zaznała zbyt wiele dobrego, a jednej rzeczy boi się panicznie - smyczy. Już sam widok smyczy w ręku powoduje, że sunia wycofuje się w kąt, chowa pod krzakiem, czy gdzie tylko może. Nie reaguje agresywnie! Ale zaczyna piszczeć i trząść się ze strachu. Gdy już uda się jej zapiąć smycz to strach ją paraliżuje, gdy puści się ją wolno (nawet z przyczepioną smyczą) to Dakota zachowuje się normalnie, biega, bawi się, ale napięty postronek powoduje u niej silny lęk. Przyszły dom czeka praca nad tym by przyzwyczaić Dokatę do chodzenia na uwięzi. W przytulisku sunia chodzi na spacery luzem (pilnuje się) oraz uczy się powoli, że smycz to nic złego.

Ten kto adoptuje Dakotę zyska wspaniałą przyjaciółkę, obrońce domowego ogniska. Sunia zasługuje na naprawdę dobry dom, gdzie już nigdy nikt jej nie skrzywdzi, gdzie pokocha się ją taką jaką jest i pomoże jej przezwyciężyć swoje lęki.

Dakota jest zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana, zaczipowana.
Kreator stron www - przetestuj!