Niechciane Dusze

Z lękiem patrzy za siebie....nie ma nic poza bólem, strachem i złymi wspomnieniami. Odwraca wzrok. Chce by było inaczej! Ale przed sobą widzi tylko mrok. Zło się w nim czai, człowiek ukrywa się w cieniu.

Ile istot na Ziemi boi się własnego cienia? Ile psich dusz, jest tak skrzywdzonych, że człowieka uważają za największe zło....zło które niesie ze sobą chłód, głód i ból. Ukrywają się przed światem ludzi. Kryją się po lasach i polach. Wychodzą tylko po zmroku, a jak czasem napotkają człowieka, uciekają, gdzie tylko mogą. Zapadają się pod ziemię, wchodzą w rowy...

Nie ze wszystkimi niechcianymi duszami tak jest. Niektóre wciąż wierzą, że człowiek to nie tylko zło....to też opoka, bezpieczeństwo, ciepło i poczucie przynależności. Instynktownie idą do ludzkich siedzib, nauczeni doświadczeniem przodków – człowiek, to ogień, ogień to dom, to rodzina. Nieufnie, ale z wiarą podchodzą do napotkanych istot. Kulą uszy, ogony, a łapy w każdej chwili są gotowe do ucieczki, ale póki nie poleci w nich kamień, będą dzielnie trwać w swym postanowieniu. Wrócić...wrócić do swego domu.

Nieufne psy, często są mylone z tymi agresywnymi. Bo szczerzą zęby, bo szczekają z daleka, bo nie podchodzą...Mało kto zdaje sobie sprawę, że one robią to ze strachu! Nie wiedzą, jak inaczej go wyrażać. Często wystarczy tylko czas i spokojne podejście by te „dzikie” psy, zamieniły się w kochanych pupili, najlepszych przyjaciół i były z nami do końca swego życia!
Pokochajmy dzikuski, dajmy szansę na normalne życie! Nasi przodkowie oswoili wilki. My możemy pomóc samotnym psom, wrócić tam, gdzie być powinny – do naszych domów.

Oto one...psiaki, które boją się pokochać, boją się człowieka, ale pragną mu zaufać, tylko nie wiedzą jak.
Imię: Wedel
Trafił do nas: 5.03.2015 r.
wiek: ok. 4 lata
wielkość: średni
stosunek do dzieci: nieufny, preferowany dom bez dzieci poniżej 12 roku
stosunek do psów: różny, preferowany dom bez psa dominującego

Imię: Zadra
trafiła do nas: 30.05.2015 r., zwrot z adopcji lipiec 2018 r.
wiek: ok. 4 lata
wielkość: mała

Jeśli jesteś osobą, która kocha zwierzęta, ale nie możesz od nas adoptować psiaka (albo już masz od nas psilaciela, ale chcesz jeszcze nas wspomóc), możesz pomóc nam w inny sposób!

Przyjmujemy karmy, koce, ręczniki, miski, zabawki, smycze i obroże - wszystko to, co w Przytulisku idzie jak woda! (Zapraszamy osobiście, można również wysłać do nas paczkę -na adres podany w zakładce "kontakt" )

Można nas również wesprzeć finansowo.

Nasz nr. konta: 
38 1020 2629 0000 9202 0242 3499 
(bank PKOBP)

Za każdą formę pomocy bardzo dziękujemy !
Kreator stron www - przetestuj!