Mały, ślepy Fil, pilnie szuka domu

Imię: Fil
Trafił do nas: 23.10.2018 r.
wiek w dniu przyjęcia: ok. 2-3 lata
wielkość: mały
Fil to niewielki, młody psiak. Jest ufny, bardzo kochany i spragniony kontaktów z człowiekiem.

Filowi ciężko się odnaleźć w kojcu...bo Fil nie widzi! Nie wiemy, czy stracił wzrok z powodu przebytej we wczesnej młodości chorobie, czy z powodu jakiegoś urazu, ale wiemy, że psiak jest  ślepy.

Ślepy pies potrafi normalnie funkcjonować w domowych warunkach, na spacerze, czy w ogrodzie. Musi mieć jedynie szansę poznać nowe otoczenie i mieć wsparcie w swoim ludzkim przewodniku na spacerach. Kiedy się przyzwyczai do głosu właściciela i poczuje pewniej, to nawet w gre wejdą spacery bez smyczy, o ile zostanie nauczony wcześniej wracać na zawołanie. Niestety w kojcowych warunkach ślepe psy mają się gorzej od tych, które widzą. 

Fil potrzebuje domu spokojnego (co nie równa się z "leniwym" domem, bo może się okazać, żę nasz ślepaczek bardzo lubi spacery), gdzie będzie czuć się bezpiecznie i gdzie da się mu czas na aklimatyzację. 

W przypadku mieszkania ze ślepym psiakiem trzeba pamiętać by zbyt często nie zmieniać aranżacji wnętrz (ślepak uczy się "na pamięć" chodzić i nie obijać się od ścian,mebli czy przedmiotów). 
Jeśli jesteś osobą, która kocha zwierzęta, ale nie możesz od nas adoptować psiaka (albo już masz od nas psilaciela, ale chcesz jeszcze nas wspomóc), możesz pomóc nam w inny sposób!

Przyjmujemy karmy, koce, ręczniki, miski, zabawki, smycze i obroże - wszystko to, co w Przytulisku idzie jak woda! (Zapraszamy osobiście, można również wysłać do nas paczkę -na adres podany w zakładce "kontakt" )

Można nas również wesprzeć finansowo.

Nasz nr. konta: 
38 1020 2629 0000 9202 0242 3499 
(bank PKOBP)

Za każdą formę pomocy bardzo dziękujemy !