Łatek, bezdomny psiak, który stracił swoje miejsce na ziemi

Imię: Łatek
Trafił do nas: 4.02.2015 r.
wiek: ok. 5 lat
wielkość: średni
stosunek do dzieci:
stosunek do psów:
stosunek do kotów: negatywny
Łatek to średniej wielkości pies, który ma około 5 lat.
Od ponad dwóch lat jako bezdomny psiak, błąkał się po jednej ze Świętokrzyskiej wsi. Był dokarmiany, miał swoje miejsce pod płotem...był niczyj, ale miał swoje miejsce na ziemi, gdzie czuł się dość bezpieczny, miał pełen brzuch i wolność, z której korzystał. Nie był jednak szczęśliwy. Psom ciężko jest żyć bez własnego człowieka, szczególnie psom takim jak Łatek - pragnących kontaktów z ludźmi.

Łatek musiał walczyć o swoje, życie nauczyło go, że nic nie przychodzi łatwo! Mimo to kocha ludzi i jest łasy na pieszczoty. Do nowo poznanych osów podchodzi jednak z dystansem, ma zadatki na psa stróżującego, nie lubi kiedy obcy wchodzą na "jego teren", szczeka wtedy i straszy. Mimo to nie szukamy dla niego domu, gdzie będzie w kojcu. Łatek musi mieć kontakt z człowiekiem, z własną rodziną! Może zamiekszać na zewnątrz, ale trzeba zapewnić mu spacery, dobrze jakby miał stały dostęp do domu,
Jako, że tyle czasu spędził, jako "wolny" pies, a nie wiadomo, co działo się w jego życiu wcześniej, Łatek może mieć problemy z przystosowaniem się do życia w mieszkaniu. Nie należy jednak przekreślać tego wspaniałego psa! Bystry jest, więc przy odrobinie cierpliwości i pracy nauczy się zasad panujących w nowym domu. Na smyczy chodzi bardzo ładnie, nie szarpie się ani nie wyrywa.

Psiak zasługuje na dobry dom. Swoje w życiu już przeszedł, teraz czeka aż ktoś go pokocha, w zamian odda całego siebie.

Jest zaszczepiony i odrobaczony.
Kreator stron www - przetestuj!