Leon szuka swego królestwa

Imię: Leon
trafił do nas przeniesiony z Nowin: 28.07.2014 r
wiek: 5 lat
wielkość: średni
stosunek do dzieci:
stosunek do psów: pozytywny
stosunek do kotów:
Leon to średniej wielkości około 5 letni pies, który do szczęścia potrzebuje człowieka i spokoju. 

Spokojny z charakteru nie lubi hałasu i dąży do harmonii, wszelkim sposobem, nawet jeśli oznacza to burknięcie na drugiego psa. Nie ma jednak w Leonie agresji! On po prostu psów do szczęścia nie potrzebuje, a biegający koledzy/koleżanki, czy hałasujące "młodziki" potrafią doprowadzić go do pokazania zębów, w celu uspokojenia towarzystwa. Zazwyczaj schodzi psim braciom z drogi, woli spokojnie poleżeć u boku człowieka, czy w cieniu krzaka niż biegać. Może zamieszkać z innym psem, o ile będzie to osobnik spokojny, nie narzucający swego towarzystwa.

Do ludzi Leon za to jest psem niemal idealnym. Ufny w stosunku do obcych, jako stróż się nie sprawdzi! Chyba, że ma zalizać na śmierć. Uwielbia pieszczoty, jest usłuchany, zrobi bardzo wiele by zadowolić opiekuna. .

Leoś ma tylko jedną małą wadę, nad którą trzeba popracować. Nie potrafi chodzić na smyczy. Nie szarpie się, nie ciągnie jak oszalały, to nie w jego stylu, jednak w chwili napięcia smyczy (np przy zmianie kierunku) Leon staje okoniem. Albo staję się osiołkiem...siada i za nic się go nie ruszy! Wynika to ze strachu przed smyczą, póki jest luźna jest dobrze, ale w chwili napięcia następuje lekka panika...Jest to do wypracowania. Leoś musi zaufać, zrozumieć, że smycz to nic złego, ale wymaga to czasu, pracy i cierpliwości. Bez smyczy ładnie się słucha.

Adoptując Leona zyskuje się wspaniałego psa, przyjaciela rodziny, spokojnego, który lubi towarzyszyć na spacerze - tylko chwilowo bez smyczy. Jeśli jednak masz duszę cierpliwą i wytrwałą, a do tego wielkie serce, zapytaj o Leona! Ten wspaniały pies, zasługuje na dobry dom, gdzie wraz z rodziną zyska spokój.

Leon jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.
Kreator stron www - przetestuj!