Lora piękna onka

Imię: Lora
trafiła do nas: 27.02.2014 r.
wiek: 4 lata
wielkość: duża
stosunek do dzieci: pozytywny
stosunek do psów: pozytywny
stosunek do kotów: negatywny
Z deszczu pod rynnę w drodze do nowego życia. Ot tak można by określić stan Lory.
Lora ma około 4 lat. Jest sunią w typie owczarka niemieckiego. Jej życie nie było łatwe. Była najprawdopodobniej trzymana na łańcuchu, o czym świadczy wytarta sierść na karku i ogólny zły stan fizyczny. Sunia ma matowa sierść, gdzieniegdzie przerzedzoną, ale to tylko przejściowy stan. Przy dobrej karmie i podstawowej opiece szybko wróci do formy,a jej sierść zacznie błyszczeć! Lora musiała mieć niedawno szczeniaki i to pewnie nie pierwsze w życiu, dlatego ma troszkę zwisający brzuch i sutki. Mimo nie doskonałego wyglądu jej samopoczucie jest bardzo dobre. Chociaż gdy jest sama to nie czuje się najlepiej, patrzy smutno przed siebie, to gdy człowiek jest obok Lora rozkwita. Oczy jej błyszczą, z pyszczka nie schodzi uśmiech i całą sobą pokazuje, jak to dobrze jest mieć przyjaciela koło siebie.
W stosunku do psów Lora jest bardzo przyjacielska, w boksie mieszka z kolegą i nie ma pomiędzy nimi żadnych spięć, wręcz przeciwnie. Jedynym minusem Lory może być to, że nie toleruje kotów. Gdy widzi mruczka nawet z daleka, ma wielką ochotę go pogonić. W domu, do którego trafi nie może być kotów i ptactwa domowego.
Na spacerze jest bardzo otwarta na otoczenie, wszystko ją interesuje, przez co człowieka nie słucha od razu. Ale przy odrobinie cierpliwości i nauki nauczy się wracać na zawołanie. Na smyczy zdarza się jej pociągnąć, ale potrafi ładnie chodzić.

Lora to wspaniała sunia, która powinna się odnaleźć w mieszkaniu, może również zamieszkać w ogrodzie, ale nie w boskie czy na łańcuchu! Musi mieć częsty kontakt z człowiekiem, bardzo go potrzebuje. Może zamieszkać z innym psem.

Jest odrobaczona, zaszczepiona, przed adopcją zostanie wysterylizowana. 
Kreator stron www - przetestuj!