Moskal, wielki miś do pokochania.

|Imię: Moskal
Trafił do nas: 12.12.2014 r.
wiek: 2 lata
wielkość: b. duży
stosunek do dzieci:
stosunek do psów:
Moskal to bardzo duży pies, który ma około 2 lat. Trafił do nas po tym, jak kilka dni błąkał się po okolicznych wsiach. Jako, że jest psem dużym i potężnym to wzbudzał strach wśród mieszkańców.
Moskal agresywny i zły?
NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Choć znalazł się w miejscu, którego nie zna, z obcymi sobie ludźmi, nie wykazał ani grama agresji. Wręcz przeciwnie, już następnego ranka tulił się do opiekunki i domagał się uwagi. Jest wielkim pieszczochem, sam podtyka swą wielką głowę by drapać go za uszami. Gdy widzi człowieka już z daleka szczeka, jednak nie by odstraszyć, a przywołać do siebie. By zwrócić na siebie uwagę potrafi podawać na okrągło łapę, jakby w ten sposób chciał powiedzieć " no popatrz jaki jestem wychowany, słodki i kochany, popatrz na mnie".

Jego sierść jest w kiepskim stanie. Ma pełno kołtunów, a obroża, którą miał na sobie, była tak wplątana w sierść, że trzeba było ją wycinać! Najprawdopodobniej pilnował czyjegoś mienia, może nie sprawdził się w roli stróża? Albo sam wybrał się na poszukiwanie nowego, lepszego życia.

Choć duży i może budzić respekt, Moskal pragnie nie być stróżem, lecz członkiem czyjeś rodziny, pełnoprawnym, kochanym i rozpieszczanym. Może i jest wielkim psem, ale ten wielki pies, to w głębi serca wciąż szczeniak, który mógłby się bawić całymi dniami.

Może zamieszkać na ogrodzie, ale nie ma mowy o łańcuchu! Musi mieć również zapewniony kontakt z człowiekiem oraz regularne spacery poza teren posesji.Adoptując Moskala, zyskuje się wspaniałego psa, obrońcę domowego ogniska, przyjaciela na długie lata, wspólnego życia. Wystarczy tylko dać mu szansę, ujrzeć w tym wielkim, pięknym psie to dobro, które w nim tkwi.