Leon nasz mały miś

Imię: Nord
Trafił do nas: 21.02.2014 r.
wiek: ok 5 lat
wielkość: średni
stosunek do dzieci:
stosunek do psów:
stosunek do kotów:
Nord trafił do nas, jak wielu przednim – z ulicy. Ulica była mu domem, las i pola dawały poczucie bezpieczeństwa. Miał, co jeść, zawsze coś znalazł. Ale wolność, swoboda, jedzenie....to nic dla Norda nie znaczy, jeśli nie ma obok niego człowieka!
Ten pies żyje dla człowieka. To nie jest pusty frazes, słowa bez pokrycia. Wystarczy spojrzeć mu w oczy by widzieć ile człowiek zajmuje miejsca w jego sercu. Bez niego, Nord jest smutny, zrezygnowany, czeka tylko na te chwile, które spędzić będzie mógł ze swym dwunogim przyjacielem.
W stosunku do psów Nord jest przyjaźnie nastawiony, suczki bardzo lubi, ale psie towarzystwo nie jest dla niego najważniejsze.
Nord jest psem niemal idealnym. Na smyczy chodzi bardzo ładnie, a spuszczony reaguje na wołanie i trzyma się blisko. Kiedy jest szczęśliwy radośnie skacze i tańczy wokół opiekuna, a ta radość zdaje się być zaraźliwa! Bardzo szybko się przywiązuje, nas traktuje jak rodzinę, a boks jak swój dom i sam do niego wraca. Ale przytulisko nie może być jego domem, boks powinien być tylko przystankiem – Nord zasługuje na prawdziwy dom, gdzie człowieka jest obok i ma dla Norda dużo więcej czasu, niż my możemy mu zapewnić.
Z tym psiakiem u boku nie w sposób się smucić! Gdy człowiek smętny, Nord zaraz jest obok, siada cicho u stóp i wystarczy jego obecność by świat wydawał się bardziej przychylny, a problemy odchodzą na dalszy plan. Ma w sobie coś takiego, co powoduje uśmiech na twarzy. Może to ten jego zabawny nosek? Po śladzie z dawnych czasów i jakiegoś wypadku, który wszak nic mu nie przeszkadza. A może to jego oczy? Wypełnione wielkim uczuciem.
Jeśli jesteś zainteresowany adopcją Norda, napisz do nas, zadzwoń, może Nord na Ciebie czeka?
Nord ma około 5 lat, jest zaszczepiony i odrobaczony.
Nord, marzec 2014
Nord, gdy do nas trafił
Kreator stron www - przetestuj!