Pestka musi znaleźć nową rodzinę

Imię: Pestka

wiek: 8,5 roku
wielkość: duża (ok 38 kg)
stosunek do psów: pozytywny
stosunek do kotów: neutralny - może zamieszkać z kotem, ale wielkiej przyjaźni z tego nie będzie.

Miejsce pobytu: Dom tymczasowy w Katowicach.
Pestka szuka domu stałego. 

w celu adopcji prosimy kontaktować się z DT :
tel: 503-642-596
mail: istar016@gmail.com
Pestka to nieco ponad 8 letnia suczka, która całe życie mieszkała w domu. Nie nadaje się do mieszkania na podwórku !

Pesteczka jest sporą sunią, waży około 38 kg. To oaza wielkiej cierpliwości, ale lubi zabawy i gonitwy - na miarę swoich sił.
Sunia jest bardzo ufna, kontaktowa, nie ma w niej grama agresji! Można jej grzebać w misce, zaglądać do paszczy, czyścić łapy itp - na wszystko sobie pozwala.

Pesteczka pomimo swego wieku, uwielbia spacery i zabawę. W aportowaniu jest najlepsza! Pięknie przynosi i oddaje zabawki. Lubi również się przeciągać szarpakami. Zabawy z innymi psami również są dla niej wielką przyjemnością.

Sunia idealnie chodzi na smyczy, ładnie, koło nogi - czasem tylko pociągnie, jak ją coś mocno zaciekawi. Bez smyczy trzyma się blisko opiekuna i nie w głowie jej samotne wycieczki.

W domu zachowuje się bardzo dobrze, zazwyczaj jest spokojna, jak się jej zapewni odpowiedni spacer to prześpi pół dnia i całą noc. Lubi być blisko człowieka, czasem domaga się uwagi, wciska wtedy swój wielki łepek na kolana i prosi się o głaski. Zazwyczaj nie szczeka, chyba, że się mocno rozbawi, albo do domu wraca opiekun - na widok swojego człowieka sunia z radośni szczeka pięknym głębokim głosem.
Utrzymuje czystość w domu. Spokojnie zostaje sama w domu po 8 h, nie niszczy, nie hałasuje.

Sunia bierze tabletki na wzmocnienie stawów, koszt miesięczny tabletek to około 30 zł.
Szuka domu z ogrodem ( należy pamiętać, że ogród nie zastąpi codziennych spacerów poza posesję! Nie może również mieszkać na zewnątrz) albo mieszkania na parterze, bądź w budynku z windą z racji na jej stawy.

Sunia jest zaszczepiona na wściekliznę i choroby zakaźne, odrobaczona i wysterylizowana.

Adopcja jest bezpłatna, obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej.
Jeśli nie odbieram telefonu, znaczy że jestem w pracy. Proszę napisać sms'a bądź maila odpiszę/oddzwonię jak tylko będę mogła.

Pestka czerwiec 2017 r.

Pesteczka, marzec 2017 r.

Pestka w domu tymczasowym, styczeń 2017 r. Zaczynamy nabierać dobrych kształtów! Ale jeszcze parę kilogramów trza zgubić :)

Pestka w przytulisku (grudzień 2016)
Pestka kiedyś