Placek Placuś nasz słodki psiak

Imię: Placuś
Trafił do nas: 22.03.2014 r.
wiek: ok 2 lata
wielkość: mały
stosunek do dzieci: pozytywny
stosunek do psów: pozytywny
stosunek do kotów: nieznany
Placek to pies, można dodać: mały pies, około 1,5 roczny. Najważniejsze w tej chwili, że to pies bezpański...A domu i rodziny potrzeba mu niemal tak samo, jak powietrza! Placuś łatwego życia nie miał. Najprawdopodobniej przez większość czasu był źle karmiony i traktowany bardziej, jak rzecz niż jak żywa istota. W przytulisku odzyskał wiarę w siebie, zyskał psich przyjaciół i poczuł, co znaczy mieć dom...choć jego namiastkę. To bystry pies, który szybko się uczy, łaknie kontaktu z człowiekiem i lubi być wśród ludzi i innych psów.

Jak na młodego zwierza przystało, Placuś jest aktywny i lubi się bawić - najlepiej z drugim psem (dobrze by było jakby trafił do domu, gdzie jest już pies/suczka), może się bawić godzinami i jeszcze mu mało. Potrafi jednak też się wyciszyć, spokojnie znosi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Jest wielkim pieszczochem, sam się domaga drapania za uszami, lubi drzemać przy człowieku, albo na jego kolanach. To uroczy, młody pies, który choć łatwo nie miał, nie zatracił siebie, wiary w człowieka ani ufności. 

Placek jest troszkę zaborczy o jedzenie w stosunku do psich braci, życie nauczyło go, ze jedzenie należy szanować i chować na później (dlatego tego, czego nie zje, bardzo pilnuje). Wystarczy jednak żeby miał posiłki o określonych porach, a nauczy się w końcu, że jedzenia mu nie braknie.

Placuś miał duże problemy z utrzymywaniem czystości w domu, po kilku tygodniach jest już lepiej, ale nadal zdarza mu się napaskudzić na podłogę. Dlatego lepiej by trafił do domu z ogrodem, do którego byłby często wypuszczany, bądź do rodziny, która cierpliwie nauczy go, że dom to nie psia toaleta. Może zamieszać na zewnątrz, ale musi mieć zapewnione spacery i częsty kontakt z człowiekiem.

Placuś szuka rodziny, która pokocha go takiego jakim jest, pomoże mu całkowicie się otworzyć i do końca jego życia będzie z nim. Za miłość i opiekę Placuś odwdzięczy się całym sobą, serce swoje odda i sprawi, że świat stanie się bardziej kolorowy. 

Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.


27.10.2015 r.
Placuś ciągle szuka domu !
Psiak jest zazwyczaj grzeczny. Nie jest typem uciekiniera. Na spacery chodzi bez smyczy i chociaż nie trzyma się bardzo blisko, to zawsze jest w zasięgu wzroku i uważa by opiekun mu nie uciekł. 
Na smyczy potrafi chodzić, choć nie podoba mu się to za bardzo.
Kto pokocha? Kto przygarnie Placusia?
4 kwietnia 2014 r.
Placuś kochany psiak. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi! 
marzec 2014 r.
Placuś na zdjeciach z sunią Aną - nowo poznaną koleżanką. 
Kreator stron www - przetestuj!