Rambo, pies który bał się kochać

Imię: Rambo
Trafił do nas: 8.08.2013 r
wiek: 2 lata
wielkość: duży, ok 30 kg
stosunek do dzieci: preferowany dom bez dzieci
stosunek do psów: lubi spokojne psy, na natrętów ma swoje sposoby
stosunek do kotów: nieznany
Trafił do nas niespodziewanie, jak większość naszych podopiecznych. Zgarnięty z ulicy z nieznaną przeszłością, zdawał się psem bardzo zdystansowanym. Psem, który bał się na nowo pokochać ludzi.
Rambo, bo takie dostał od nas imię, jest młodym, średnim, około 2 letnim psem, z piękną szorstkowłosą mordką.
W pierwszym kontakcie jest nieufny. Nie jest typem psa, co do każdego podejdzie i da się poklepać po głowię. Wystarczy jednak chwila uwagi, trochę cierpliwości i wzajemnego poznania, by ten pies, oddał się człowiekowi cały. 
Rambo miał problemy związane z zakładaniem czegokolwiek na szyi. Jakieś złe doświadczenia z przeszłości sprawiły, że wpadał w panikę, gdy zakładano mu obrożę. To jest jednak za nim! Teraz spacery na smyczy stały się dla niego świetną rozrywką, jedną z najlepszych zaraz po zabawie. Dodajmy, że na smyczy chodzi już całkiem dobrze.
Jego stosunek do psów nie został jeszcze sprawdzony, z suczkami natomiast dogaduję się bardzo dobrze.
Rambo nie szczeka....jest cichym psem, który nie wyraża swoich emocji poprzez szczek. Może to ulec zmianie, może, gdy będzie "na swoim" zacznie np. szczekać na dzwonek do drzwi, czy ludzi za bramą....może...być może na zawsze pozostanie już milczkiem.
Czy szukasz przyjaciela, który witać Cię będzie nieśmiałym machaniem ogona? Przyjaciel, który pocieszy poprzez położenie głowy na kolanach? Przyjaciela, który wysłucha w milczeniu, a następnie milczeniem pomoże odnaleźć światło w troskach? Szukasz członka rodziny, który zawsze będzie z tobą...na dobre i złe? Może szukasz Rambo? Cichego obrońcę domowego ogniska! 
Kreator stron www - przetestuj!