Rey niegdyś piękny i szczęśliwy, teraz walczy o lepsze jutro.

Imię: Rey
trafił do nas: 20.12.2013 r.
wiek:
wielkość: duży
stosunek do dzieci: pozytywny, ale bywa niedelikatny, dom bez małych dzieci (preferowany wiek 10 + )
stosunek do psów: pozytywny
stosunek do kotów: negatywny
Gdy do nas trafił na krótko przed Świętami był w bardzo kiepskim stanie fizycznym. Sierść zlepiona brudem, poplątana w wielkie kołtuny, wychudzenie i zainfekowane uszy powiedziały nam, ze Rey błąkał się już dłuższy czas. Przez pierwsze parę dni praktycznie spał, odsypiał zmęczenie, wygłodzenie i stres. Teraz pod opieką weterynarza i właścicieli przytuliska Rey wraca do zdrowia i pełni sił.
Rey to niemal pełnokrwisty owczarek niemiecki. Nie tylko z wyglądu przypomina te piękne psy, ale i charakter ma owczarski. Bardzo lubi zabawy piłeczkami oraz w przeciąganie. Jest dosyć gadatliwy, lubi poszczekać i poburczeć np. w zabawie. Jest bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem, ale obcych się na początku lęka i obszczekuje ich zza krat. Zna podstawowe komendy i wykonuje je z wielką ochotą nie oczekując nagrody (oczywiście taka jest mile widziana).
Przy zabiegać typu czyszczenie uszy jest bardzo cierpliwy, ale gdy coś go zaboli, albo zaczyna mu się nudzić to chwyta delikatnie zębami rękę i burczy, jest to jednak zachowanie do oduczenia, kto z nas lubi zbyt długo stać w jednym miejscu?
Jedyną wadą Reya jest jego zamiłowanie do pilnowania. Ciężko czasem mu coś zabrać, poza tym Rey to typ zbieracza – co znajdzie ciekawego to zakopuje w legowisku. Jest to zabawne zachowanie, które w niczym nie przeszkadza i ma swoje pozytywne strony - jak w domu zniknie skarpetka, czy but to wiadomo gdzie szukać! A przecież swojemu Panu Rey odda wszystko, co ma, byle tylko czuł się potrzebny i kochany.

To wspaniały ok 3 letni pies, który poszukuje domu z jasno określonymi zasadami, domu gdzie spokojnie acz stanowczo nauczy się go dobrych manier. Preferowany dom bez małych dzieci, którym Rey niechcący mógłby zrobić krzywdę. 

Jeśli kochasz owczarki, podziwiasz ich mądrość i zaradność zadzwoń i spytaj o Reya!
padało ;)
Kreator stron www - przetestuj!