Vanilia -  psi szkielecik

Wanilka ,to młoda ok roczna suczka w typie owczarka szkockiego krótkowłosego. Została znaleziona w stanie skrajnego zagłodzenia w jednej z podkieleckich wsi. Nie dosyć,że była szkieletem, to jeszcze była w zaawansowanej ciąży.

Walczyliśmy o jej życie, wycieńczony układ pokarmowy nie był zdolny trawić przyjmowane jedzenie, ale Wanilka zaczęła wracać do zdrowia.

Sunia jest teraz całkiem zdrowa i odkarmiona. Wanilka jest urocza,przemiła, bardzo przyjazna, a jej cudny uśmiech oczaruje każdego człowieka. Łagodna i wciskająca nochal pod rękę, zawsze bardzo spragniona ludzi.
Człowiek i kontakt z nim jest dla niej ważny, kocha głaskanie, przytulanie i wszelkie inne formy pieszczot. Bardzo potrzebuje bliskości ludzi! Jest psem bardzo skoncentrowanym na swoim przewodniku. Lubi dzieci.
Sunia jest posłuszna i grzeczna, ładnie chodzi na smyczy, trzyma się nogi. A puszczana reaguje na wołanie. Relacje Wanilki z innymi psami są pozytywne - wobec większości z nich jest uległa. To prawdziwy skarbek, który zasługuje na dobry dom.
Tak sunia wyglądała, gdy do nas trafiła (25.06.2013)
a tak już po kilku dniach :) (29.06.2013)